TKG series
Silicone keyboard, 86 keys, integrated mouse buttonInduProof® 3
Features:
- keyboard with 86 keys
- integrated mouse button
- aluminium base plate
- sealed to IP68, can be immersed in liquids
- VESA mount available on request
- flat key shape
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 86 |
| Key stroke: | 0.6mm |
| Actuating force: | 3N |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 2000mm |
| Cable colour: | black |
| Front material: | silicone |
| Enclosure material: | aluminium |
| Keyboard colour: | black |
| Dimensions: | 320 x 145 x 22.6mm |
| Weight: | 965g |
| IP-class: | IP68 |
| Storage temperature: | -25 to +80°C |
| Operating temperature: | 0 to +70°C |
| RoHS, REACH, EMV and CL compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
