TKS series
Aluminium foil keyboard, 105 keys, integrated touchpad and edge protectionFeatures:
- easy installation thanks to threaded bolts on the rear
- excellent tactile switching feel
- key position detection through relief printing
- resistant foil surface
- dust and splash-proof to IP65
- front panel with foil edge protection
- integrated touchpad
| Design: | built-in keyboard |
| Number of keys: | 105 |
| Key stroke: | 0.3mm |
| Actuating force: | 2.6N |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 2000mm |
| Cable colour: | grey |
| Front material: | aluminium with decor foil |
| Enclosure material: | sheet steel |
| Keyboard colour: | white and grey |
| Dimensions: | 483 x 178 x 28mm |
| Weight: | 1300 |
| IP-class: | IP65 (front) |
| Storage temperature: | -25 to +80°C |
| Operating temperature: | 0 to +70°C |
| RoHS, REACH, EMV and CE compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
