TKV series
Stainless steel keyboard, 84 keys, integrated touchpadFeatures:
- integrated capacitive touchpad
- alternatively available as LABS-free version
- flat key profile, square keys
- Robust stainless steel enclosure
- ergonomic enlosure design
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 84 |
| Key stroke: | 1.5mm |
| Actuating force: | 1.5N |
| USB-Type: | USB-A |
| Cable length: | 1700mm |
| Cable colour: | black |
| Front material: | stainless steel |
| Enclosure material: | stainless steel |
| Keyboard colour: | silver grey |
| Dimensions: | 392 x 154 x 26mm |
| Weight: | 1760 |
| IP-class: | IP65 (front) |
| Storage temperature: | -25 to +55°C |
| Operating temperature: | -10 to +50°C |
| REACH, EMV and CE compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
