5512 02 FMF Series
Y-distributor, 2 x M12, central connection M12, IP67Features:
| Y-connection: | 2 x M12 (1 x female + 1 x male) |
| Central connection: | M12 (female) |
| IP class: | IP67 |
| Materials: | |
| Contact carrier: | TPU |
| Contact socket: | CuZn, nickel and gold plated |
| Thread: | CuZn, nickel plated |
| Enclosure: | PUR |
| Technical data: | |
| Dielectric strength: | to 5mOhm |
| Rated current: | 4A per port |
| Nominal voltage: | 60V |
| Rated voltage: | 63V |
| Operating temperature: | -25 to +90°C |
Manufacturer: Lutronic
Documents
