GDWLX
THT with LEDRJ45 Ethernet socket, vertical.
Features:
- Fully shielded for EMI/RFI protection
- Easy to read LEDs
- THT mounting
- CSA/NRTL certified
- RoHS compliant
| Enclosure material: | PBT thermoplastic, UL 94V-0, black |
| Shielding material: | >copper alloy, nickel plated |
| Contact material: | phosphor bronze |
| Electrical parameters: | |
| Rated current: | 1.5A |
| Rated voltage: | 125V |
| Contact resistance: | max. 20mOhm |
| Insulation resistance: | min. 500MOhm |
| Dielectric strength: | 1'050V (RMS), 60Hz |
Please refer to the data sheet for further details.
Manufacturer: Kycon
Documents
