KDMIX-FS2-WS-B15TR-2.1
Socket, THT or SMT, with flangeFeatures:
- HDMI 2.1
- Backwards compatible to HDMI 1.4b
- 19-Poles
- Fully shielded for excellent ESD protection
- Low impedance mismatch
- Increased durability due to injected contacts
- SMT mounting
- Flange option for panel mounting .
| Enclosure material: | copper alloy |
| Insulator material: | thermoplast, black |
| Fire protection class: | UL94V-0 |
| Contact material: | Copper alloy, 381µ Gold |
| Solder tags tinned, Unterplatte nickel plated | |
| Rated voltage: | 40V AC (RMS) |
| Rated current: | 0.5A per contact |
| Contact resistance: | min. 10 MOhm (connected) |
| min. 100 MOhm (not connected) | |
| Dielectric strength: | max. 300V (connected) |
| max. 500V (not connected) | |
| Operating temperature: | -25 to +85°C |
Manufacturer: Kycon
Please refer to the data sheet for further details.
Dokumente
