TKG series
Silicone keyboard, 107 keys, integrated touchpadInduProof® Smart Touch
Features:
- 107 keys including number pad
- integrated capacitive touchpad
- sealed to IP68, can be immersed in liquids
- can be cleaned with water, soap, disinfectants or other cleaning agents
- flat keycaps for thorough cleaning
- KeyLock function for locking the buttons during cleaning
- ergonomic design & pleasant tactile feel
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 107 |
| Key stroke: | 1.3mm |
| Actuating force: | 1.5N |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 2100mm |
| Cable colour: | white or black |
| Front material: | silicone |
| Enclosure material: | silicone |
| Keyboard colour: | white or black |
| Dimensions: | 375 x 165 x 15mm |
| Weight: | 900g |
| IP-class: | IP68 |
| Storage temperature: | -30 to +70°C |
| Operating temperature: | 0 to +70°C |
| REACH, EMV and CL compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
