TKG series
Silicone keyboard, 110 keysCleantype® Prime
Features:
- IP68 medical-grade desktop silicone keyboard
- fully washable and disinfectable
- key lock function for cleaning
- USB port with protective cap
- excellent tactile writing feel
- with dimmable lighting
- with magnets on the back
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 110 |
| Key stroke: | 1.5mm |
| Actuating force: | 1.5N |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 1850mm |
| Cable colour: | white |
| Front material: | silicone |
| Enclosure material: | silicone |
| Keyboard colour: | white |
| Dimensions: | 380 x 130 x 10mm |
| Weight: | 810g |
| IP-class: | IP68 |
| Storage temperature: | -20 to +70°C |
| Operating temperature: | 0 to +55°C |
| EMV, CE and CL compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
