TKL series
Plastic keyboard, 83 keys, integrated trackballCleantype® XTRA Roll
Features:
- PC keyboard in high-quality ABS plastic
- easy and precise cursor control with 22 mm optical trackball
- with the key combination Fn + F5, the KeyLock function makes it possible to clean the keyboard without disconnecting it from the PC
- low actuation force and light keystroke
- the Scroll Lock, Caps Lock and Key Lock operating modes are indicated by LEDs
- compact dimensions
- fold-out feet to tilt the keyboard for ergonomic working
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 83 |
| Key stroke: | 2.5mm |
| Actuating force: | 0.6N |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 1800mm |
| Cable colour: | white or black |
| Front material: | plastic |
| Enclosure material: | plastic |
| Keyboard colour: | white or black |
| Dimensions: | 365 x 134 x 29mm |
| Weight: | 610g |
| IP-class: | IP68 |
| Storage temperature: | -40 to +55°C |
| Operating temperature: | 0 to +40°C |
| RoHS, EMV, CE and CL compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
