TKH series
Silicone mouseThis silicone mouse is a true all-rounder. The mouse is ergonomic to use and, thanks to its silicone surface, is perfect for areas of application with high hygiene requirements.
Features:
- pleasant actuation feel
- completely waterproof and dustproof
- USB port equipped with protective cap
- easy to clean with conventional cleaning agents and water
- a robust design and the use of high-quality materials ensure a long service life
| Design: | desktop |
| Number of keys: | 5 |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 1870mm |
| Cable colour: | white |
| Enclosure material: | plastic |
| Enclosure base material: | plastic |
| Keyboard colour: | white |
| Dimensions: | 105 x 60 x 37mm |
| Weight: | 170g |
| IP-class: | IP68 |
| Storage temperature: | -40 to +70°C |
| Operating temperature: | 0 to +55°C |
| REACH, EMV and CE compliant |
Manufacturer: Gett
Documents
