TKH series
Trackball built-in moduleFeatures:
- integrated 38mm trackball
- dust- and splash-proof to IP65
- with buttons for left and right mouse button
| Design: | desktop |
| Number of keys: | 2 |
| Button stroke: | 0.6mm |
| Actuating force: | 3N |
| USB-Type: | USB-A, 1.1 |
| Cable length: | 2000mm |
| Cable colour: | white |
| Enclosure material: | FR4 with decorative foil |
| Module colour: | white |
| Dimensions: | 135 x 110 x 38mm |
| Weight: | 260g |
| IP-class: | IP65 |
| Storage temperature: | 0 to +80°C |
| Operating temperature: | 0 to +65°C |
| REACH, EMV and CE compliant |
Manufacturer: Gett
Documents
