TKR series
Glass keyboard, 103 keys, integrated touchpadCleankeys® CK4W
Features:
- wireless keyboard with fully enclosed Gorilla®-Glass surface
- washable and disinfectable; therefore a high level of hygiene and cleanliness
- Keylock function for cleaning the keyboard
- LED prompt to clean the keyboard
- 2.4GHz wireless technology
- USB dongle and charging cable included
Technical data:
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 103 |
| USB-Type: | USBmini-B, 2.0 |
| Cable length: | 2050mm |
| Cable colour: | white |
| Front material: | aluminium silicate glass |
| Enclosure material: | plastic |
| Tastatur colour: | white |
| Dimensions: | 470 x 167 x 28mm |
| Weight: | 900g |
| IP-class: | IP65 (front) |
| Storage temperature: | -40 to +45°C |
| Operating temperature: | 0 to +45°C |
| REACH, EMV and CE compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
