FPL series
LED Flex-Print single colour, FPL-x04B-500, 12V, 4.8W/m, IP64Technical data:
| Voltage: | 12V |
| Current: | 2A |
| Power: | 4.8W/m |
| Number of LEDs: | 300 pcs |
| Length: | 5m |
| Beam angle: | 120° |
| Operating temperature: | -15 to +40°C |
| Storage temperature: | -25 to +60°C |
Please note that our flexible light strips are supplied without a power supply as standard. This must be ordered separately and is shown in the accessories table below.
Documents
