TKL series
Plastic keyboard, 105 keysCleantype® Easy Basic
Features:
- washable plastic keyboard Water and dust-proof
- 150mm short cable with USB protective cap
- USB extension cable included in the scope of delivery
- 4 LED indicators (Num, Scroll, Caps Lock, Clean Mode)
- switching the key lock on and off (Clean mode) with Fn + Shift
- the keyboard can be cleaned both dry and wet
- EMC-tested in accordance with medical standard EN 60601-1-2: 2015+A1:2021
| Design: | desktop keyboard |
| Number of keys: | 105 |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 1850mm |
| Cable colour: | white or black |
| Front material: | plastic |
| Enclosure material: | plastic |
| Keyboard colour: | white or black |
| Dimensions: | 441 x 125 x 23mm |
| Weight: | 449g |
| IP-class: | IP68 |
| Storage temperature: | -15 to +60°C |
| Operating temperature: | 0 to +55°C |
| REACH, EMV and CE compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
