TKR series
Glass keyboard, 103 keys, integrated touchpadInduSense®
Features:
- completely sealed glass surface
- fully washable and disinfectable, therefore compliance with high hygiene standards
- key lock for cleaning the keyboard
- complete key layout with integrated touchpad
- button tone volume and sensitivity individually adjustable
- numerous customisation options
| Design: | built-in keyboard |
| Number of keys: | 103 |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 2100mm |
| Cable colour: | grey |
| Front material: | white glass |
| Dimensions: | 482 x 179 x 22.8mm |
| Weight: | 956g |
| IP-class: | IP65 (front) |
| Storage temperature: | -40 to +65°C |
| Operating temperature: | 0 to +60°C |
| RoHS, REACH, EMV and CE compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
