TKG series
Silicone keyboard, 109 keys, integrated touchpadCleantype® Prime
Features:
- medical-grade built-in silicone keyboard
- fully washable and disinfectable
- keylock function for cleaning
- excellent tactile writing feel
- integrated capacitive touchpad
- with adjustable lighting
- ergonomic design & pleasant tactile sensation
| Design: | built-in keyboard |
| Number of keys: | 109 |
| Key stroke: | 1.5mm |
| Actuating force: | 1.5N |
| USB-Type: | USB-A, 2.0 |
| Cable length: | 150mm |
| Cable colour: | white |
| Front material: | silicone |
| Keyboard colour: | white |
| Dimensions: | 365 x 134 x 14.5mm |
| Weight: | 445g |
| IP-class: | IP65 (front) |
| Storage temperature: | 0 to +60°C |
| Operating temperature: | 0 to +55°C |
| REACH, EMV and CL compliant |
Non-listed layouts or colour versions are available on request.
Manufacturer: Gett
Documents
